Фестиваль «Мови різні – душа одна» знову об’єднав таланти різних національних культур

21–25 лютого 2021 року в дистанційному форматі відбувся VІ обласний фестиваль етнічних та національних мов і культур «Мови різні душа одна». Захід приурочено до Міжнародного дня рідної мови.

Мета фестивалю: сприяння міжнаціональному миру, міжконфесійній злагоді та інтеркультурному діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної й духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот; формування екологічної грамотності, ідей сталого розвитку, екологічної свідомості школярів Донеччини.

Фестиваль проводився вшосте. У ньому взяли участь колективи закладів загальної середньої освіти, заклади позашкільної освіти всіх типів та форм власності, представники громадськості – національні та етнічні спільноти народів, що проживають на території Донеччини.

Цьогорічна пандемія не змогла порушити традицію, але змінила формат фестивалю – творчі колективи, майстри національної кулінарії та декоративно-ужиткового мистецтва разом зі своїми педагогами презентували членам оргкомітету відеозаписи виступів концертної програми та майстер-класів. За результатами відбіркового етапу до фіналу фестивалю були допущені записи найкращих учасників та колективів у таких номінаціях:

  • «Фольклорно-етнографічна театралізована постановка»;
  • «Концертна програма»;
  • «Майстер-клас з образотворчого або декоративно-ужиткового мистецтва» (виготовлення виробів із вторинної сировини);
  • «Етносмак: шедеври національної кулінарії».

На фестивалі були представлені такі етноси, як український, грецький, ромський, польський, вірменський, угорський, молдавський, білоруський, литовський, азербайджанський, єврейський, словацький, румунський, татарський, японський, грузинський, корейський, італійський.

Переможців Фестивалю в кожній номінації нагороджено дипломами.

Фестиваль продовжив підтримку ідеї сталого розвитку, тому учасники майстер-класів з образотворчого або декоративно-ужиткового мистецтва презентували вироби із вторинної сировини.

Незважаючи на те, що фестиваль проводився в дистанційному форматі, він об’єднав широке коло учасників, талановитих учнів та вчителів, бо мови в нас різні, а душа одна!

Чекаємо на нові зустрічі!

Переглянути кращі номери концертної програми та майстер-класи можна за покликанням: https://viddilgum.wixsite.com/viddilgum/festival

Усі фото.

25.02 ф