Качан Олексій Анатолійович

Качан Олексій Анатолійович

Завідувач відділу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кудрявець Денис Сергійович

Кудрявець Денис Сергійович

Методист відділу
095 2586748
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Вольвак Микола Олексійович

Вольвак Микола Олексійович

Методист відділу
тел. 066-977-47-43
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Відділ методичного забезпечення оздоровчої функції освіти та фізичної реабілітації є структурним підрозділом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

Відділ здійснює наукову, навчально-просвітницьку, методичну, координаційну, видавничу діяльність, яка має сприяти розвитку фізичної культури і спорту, здорового способу життя та патріотичного виховання в загальноосвітніх закладах.
Взаємодіє з кафедрами та відділами Донецького облІППО, методичними службами всіх рівнів, науковими працівниками, ВНЗ та іншими організаціями та установами.
Координує та вивчає діяльність районних (міських) методичних служб, надає їм методичну допомогу, організує наукове-методичне забезпечення з фізичної культури, основ здоров’я, фізичної реабілітації та спортивно-масової роботи і предмету «Захист Вітчизни».

Основні завдання відділу:

 1. Навчально-методична робота з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників із предметів: «Фізична культура», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я» та «Фізична реабілітація» щодо адаптації їх до професійної діяльності в умовах розвитку сучасної освіти.
 2. Науково-методична розробка і впровадження інноваційних технологій у практику; апробація нових програм, посібників, підручників та здійснення їх експериментальних оцінок.
 3. Аналіз стану викладання предмету «Фізична культура», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я» та «Фізична реабілітація» у загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до Стандартів освіти.
 4. Надання допомоги методичним службам і методичним об’єднанням вчителів районів (міст) області з питань організації та проведення навчально-виховного процесу з фізичної культури та військово-патріотичного виховання, формування здоров'язбережувальної компетентності учнів, комплексному процесу відновлення здоров'я, фізичного стану і працездатності та координація їх діяльності.
 5. Виявлення, вивчення, аналіз, оцінка, узагальнення та поширення перспективного передового педагогічного досвіду та педагогічних інновацій.
 6. Дослідницько-експериментальна робота у навчальних закладах щодо удосконалення навчально-виховного процесу.
 1. Забезпечення взаємодії з провідними науковими та методичними установами і центрами Міжнародного, Всеукраїнського та обласного рівнів, що займаються проблемами фізичної культури та ведення здорового способу життя.
 2. Сприяння роботи зі створення умов для отримання післядипломної освіти педагогічними працівниками з питань фізичної культури, спортивно-масової роботи, військово-патріотичного виховання із використанням сучасних засобів і підходів до навчання дітей, формування життєвих навичок, позитивної мотивації до занять фізичними вправами, заходів щодо запобігання погіршення стану здоров’я та шкідливих звичок.
 3. Розробка навчально-методичних матеріалів з «Фізичної культури», спортивно-масової роботи, «Захисту Вітчизни», «Основ здоров’я» та «Фізичної реабілітації» для керівників освітніх закладів, вихователів, вчителів, організація творчих груп.
 4. Вживання заходів щодо підтримки розвитку олімпійського руху в загальноосвітніх закладах.
 5. Вживання заходів щодо підтримки розвитку козацької педагогіки.
 6. Організація проблемних курсів, методичних та науково-практичних семінарів, конференцій, круглих столів.
 7. Проведення групових та індивідуальних консультацій, надання допомоги в самоосвіті всіх категорій педагогічних працівників.

Реєстрація учасників Web-вітрина «Спорт заради сталого розвитку» 25.01-30.04.2021 рік


Матеріали на допомогу вчителю з предметів:


Матеріали для опрацювання


Випускні атестаційні роботи: види, вимоги до змісту та оформлення


Всеукраїнський конкурс "Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу"

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився в листопаді 2019 року.

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився в листопаді 2017 року.

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився з 28 листопада по 01 грудня 2016 року.

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився в 2015 році.

Відео матеріали переможця та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», який проводився в 2013 році.


Відео матеріали переможця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» у 2019 році.

Відео матеріали переможця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» у 2017 році.

Відео матеріали переможця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» у 2015 році.

Відео матеріали переможця обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу" у 2014 році


Обласні онлайн конкурси