Салівон Галина Євгенівна

Салівон Галина Євгенівна

завідувач відділу
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Аліна Олегівна Ручка

Аліна Олегівна Ручка

редактор
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Напрямки роботи

 
 • підготовка до друку журналів:
 • «Педагогічна скарбниця Донеччини» (2 рази на рік);
 • «Наукова скарбниця освіти Донеччини» (2 рази на рік);
 • макетування, редагування і тиражування  науково-методичних матеріалів, затверджених Вченою радою ДоноблІППО;
 • забезпечення вчителів області різноманітною літературою;
 • співпраця з методичними кабінетами області (популяризація друкованої продукції ДоноблІППО);
 • підготовка до друку спецвипусків республіканських журналів;
 • організація рекламно-презентаційної роботи.


Випуск 

 • програм, матеріалів науково-практичних конференцій;
 • методичних посібників для вчителів, учнів;
 • збірок учнівських творів;
 • збірок творчого досвіду роботи вчителів;
 • збірників завдань;
 • збірників аналітичних та інформаційних матеріалів;
 • матеріалів по роботі з обдарованими дітьми;
 • каталогів;
 • плану роботи інституту.

Наукова скарбниця освіти Донеччини

2017 рік

2015 рік


Перелік видань за роками

 

 

 

 

 

 

 • Наукова скарбниця освіти Донеччини. – 2012.   № 1, 2, 3.

  Зміст
  Освіта в часі і просторі
  Освіта третього тисячоліття
  Освітні технології
  Освітній менеджмент
  Освіта без кордонів
  Перспективний досвід


  Беседы о здоровье: Сборник бесед для учащихся / под ред. Г.Е. Челах. – Донецк: Каштан, 2012 – 128 с.
  В сборник включены беседы о здоровье, в которых сделан акцент на влияние молодежных модных тенденций на образ жизни и здоровье детей и подростков. В каждой теме даются краткие рекомендации учителям, классным руководителям по их проведению.
  Для педагогических работников, всех, кто интересуется вопросами здоровья детей и подростков.

  Фундатор розвитку педагогічної майстерності. Донецький облІППО: від витоків до сучасності / за заг. ред. О.І. Чернишова. – Донецьк: Витоки, 2011. – 166 с.
  У книзі подається інформація з історії, розвитку та сьогодення закладу. Докладно розглянуті діяльність, завдання кафедр та відділів інституту. Особлива увага приділяється перспективам розвитку ДоноблІППО. Охарактеризовано кадровий склад інституту.
  Книга буде корисною для працівників закладу, методичних служб.

  Донеччинознавство: Методичний посібник. – Початкова школа / За ред. Ю.І. Соловйова, О.І. Чернишова. – Донецьк: Витоки, 2011. – 320 с.
  Посібник містить методичні рекомендації щодо підготовки, проведення виховних годин, бесід, екскурсій відповідно до змісту програми навчально-виховного курсу «Донеччинознавство». Збірник містить розробки занять учителів області з використанням краєзнавчого матеріалу.
  Для методистів, заступників директорів з виховної роботи, учителів початкових класів тощо

  Майстерня вчителя: самоосвіта: науково-методичний посібник / Бухлова Н.В. – Донецьк: Витоки, 2011. – 98 с.
  Посібник висвітлює основні питання підготовки вчителів суспільно-гуманітарного циклу до формування самоосвітньої компетентності учнів, надає практичні рекомендації щодо використання різних засобів її розвитку, звертає увагу на те, що завдання сучасної школи – це перетворення людини з об’єкта освіти на її суб’єкт, з того, хто набуває знань, – на того, хто формує самого себе.


  Зоряний вінок заслужених освітян Донеччини / за заг. ред. Ю.І. Соловйова, О.І. Чернишова. – Донецьк: Витоки, 2011. – 194 с.
  Представлений у збірці «Зоряний вінок заслужених освітян Донеччини» інноваційний перспективний досвід є невичерпним джерелом педагогічних ідей, запам’ятовується своєю глибиною і мудрістю. У збірці освітяни діляться власними професійними надбаннями, авторськими знахідками та досвідом щодо підвищення якості освіти. Видання буде гарним подарунком і молодому, і досвідченому педагогові.


  Наукова скарбниця освіти Донеччини. – 2012.   № 1, 2.
  Зміст

  Освіта в часі і просторі
  Освіта третього тисячоліття
  Освітні технології
  Освітній менеджмент
  Освіта без кордонів
  Перспективний досвід

  Конкурентна освіта: науково-педагогічний кластер / Т.Б. Волобуєва. – Донецьк: Витоки, 2012. – 154 с.
  Науково-методичний посібник дає рекомендації щодо побудови конкурентної освіти: навчальний процес як дослідницька лабораторія; освіта через дослідження; новий рівень співробітництва різних установ освіти та соціуму; інтеграція науки і освіти; інноваційна діяльність.
  Для інноваційно активних педагогів, методистів, керівників навчальних закладів.

  Науково-методичний журнал «Педагогічна скарбниця Донеччини». – 2012. – №1.
  Методичні рекомендації, що містяться у номері, розроблені згідно з сучасними вимогами до якості освіти й відповідно до нормативно-правової бази чинного законодавства.
  У випуску особлива увага приділяється питанням бізнес-освіти, виховання молоді, необхідності розвитку дистанційної освіти, моніторингу якості регіональної системи середньої освіти.
  У журналі новий розділ «Дошка пошани», де читачі зможуть побачити переможців та лауреатів конкурсів «Учитель року» і «Кращий працівник року».

  Плекаємо обдарованість. Крок третій: від теорії до практики / Бухлова Н.В. – Донецьк: Витоки, 2012. – 162 с.
  У посібнику пропонуються практичні розробки педагогів Донецької діяльності, що забезпечують умови для навчання, виховання, розвитку обдарованих учнів. 
  Посібник призначений для вчителів, які працюють з обдарованими учнями, заступників директорів, методичних кадрів, батьків.


  Звеличені вчительською працею. Педагогічні династії Донеччини. – Донецьк: Витоки, 2012. – 576 с.
  Вашій увазі пропонується збірник матеріалів про педагогічні династії міст і районів Донецької області. Знайомство з життєвим досвідом кожного з членів династії дасть уявлення про долі людей,яких об’єднали не лише родинні зв’язки, але й професія.
  Видання присвячене 80-річчю Донецької області.
  Книга буде цікавою всім, хто не байдужий до вчительської праці.


  Освіта Донеччини в цифрах і фактах (2011-2012 навчальний рік) / за заг. ред. Ю.І.Соловйова, О.І.Чернишова. – Донецьк: Витоки, 2012. – 194 с.
  Інформаційно-аналітичний збірник продовжує серію публікацій про систему освіти на регіональному рівні і присвячений питанням освіти впродовж життя. У збірнику розглянуті питання стану і тенденцій розвитку освіти в області: охоплення освітою, матеріальне забезпечення освітнього процесу, упровадження нових механізмів управління, міжнародна діяльність тощо.

  Звеличені вчительською працею: Педагогічні династії Донеччини.   Донецьк: Витоки, 2012.   572 с.

  Вашій увазі пропонується збірник матеріалів про педагогічні династії міст і районів Донецької області. Знайомство з життєвим досвідом кожного з членів династії дасть уявлення про долі людей, яких об’єднали не лише родинні зв’язки, але й професія. 

  Видання присвячене 80-річчю Донецької області.

  Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: здоров’я через освіту // Матеріали V іжнародних та ХІХ Всеукраїнських педагогічних читань в м. Донецьку, 11-12 жовтня 2012 року. – У 4-х т. – Донецьк: Витоки, 2012. – 366 с.

  У збірнику подані науково-теоретичні дослідження науковців, практичні наробки педагогічних працівників України та Донецької області з актуальної проблеми використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського, реалізації здоров’язбережувальної функції дошкільної, шкільної та позашкільної освіти.

  Матеріали будуть цікавими науковцям, педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, міським (районним) методичним службам, усім, хто опікується цією проблемою.

  Здоров’я через освіту: здоров’язбережувальні ідеї василя Сухомлинського в практиці викладання дисциплін природничого циклу шкіл Донеччини: Збірка практичних матеріалів. – Донецьк: Каштан, 2012. – 206 с.

  Збірка узагальнює та об’єднує практичний досвід багатьох учителів різних шкіл Донецької області з проблеми використання творчої спадщини Василя Сухомлинського в розбудові сучасного освітнього процесу на засадах здоров’язбереження учнів, розглядає проблеми пошуку вирішення практичних проблем щодо збереження та зміцнення здоров’я дітей в освітньому середовищі з урахуванням локальних умов.

  Матеріали з досвіду роботи педагогів області допоможуть учителям удосконалити і професійну компетентність, і педагогічну майстерність, і навчально-виховний процес у своєму конкретному класі, урахувавши всі його особливості.
  Видання адресовано педагогічним працівникам усіх типів навчальних закладів та всім, хто цікавиться проблемами здоров’язбереження.

  Підготовка вчителя за системою Сухомлинського: Збірник методичних, інформаційних та практичних матеріалів. – Донецьк: Витоки, 2012. – 150 с.

  Збірник методичних, інформаційних та практичних матеріалів містить статті, вірші та розробки уроків щодо практичного використання ідей видатного педагога В.О.Сухомлинського для підготовки майбутніх педагогів.

  Арнаутова Л.О., Коренюгіна Н.Г., Ольхіна Н.І. Виховуємо патріотів. – Донецьк: Витоки, 2012. – 146 с.

  Запропонований до уваги читачів збірник започатковує нову серію посібників, які розповідатимуть про шкільні музеї Донеччини. Перша книга ознайомить загал з роботою педагогічного колективу Донецької школи № 93, де знаходиться історичний зразковий музей бойової слави «Пам’ять серця». Зібраний дбайливими руками вчителів та учнів матеріал розміщений в експозиціях музею, присвячених пам’яті випускників школи, які стали захисниками Вітчизни в грізний для неї час і назавжди увійшли в легенду. Серед тих, ким пишається школа, – 5 героїв Радянського Союзу, 4 генерали, члени підпільно патрітричних та партизанських груп, воїни-інтернаціоналісти 80-х рр. ХХ ст.

  Видання такого збірника може бути корисним як фахівцям музеїв, так і вчителям шкіл, краєзнавцям,

  Соціально-педагогічна підтримка життєвого самовизначення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування / Укл. В.О.Кулєш, Г.М.Уманець. – Донецьк: Витоки, 2012. – 208 с.

  Посібник написаний як відгук на вимогу сьогодення: реформування системи державних установ для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проблеми соціалізації та адаптації у суспільство випускників інтернат них закладів. Розглянуто проблему соціально-психологічного розвитку та психолого-педагогічного супроводу дітей різного віку, що залишилися без піклування батьків. Представлені технології дослідження рівня соціальної компетентності випускників державних установ, надаються практичні поради щодо забезпечення педагогічного супроводу професійного самовизначення випускників дитячих будинків та інтернатів.

  Призначений для соціальних педагогів, практичних психологів, педагогів-вихователів, класних керівників, керівників загальноосвітніх закладів усих типів, працівників методичних служб та спеціалістів з питань соціального захисту управлінь/відділв освіти, а також для небайдужих до проблем сирітства в Україні.

  Спеціальна освіта Донеччини: досвід створення інноваційного простору / за заг. ред. Ю.І. Соловйова, О.І. Чернишова. – Донецьк: Витоки, 2012. – 130 с.

  Збірник вміщує інноваційні ідеї педагогів спеціальних навчальних закладів Донеччини. Представлений досвід щодо створення освітньо-виховного середовища в умовах інноваційного розвитку спеціальної освіти дітей з обмеженими можливостями здоров’я.

  Матеріали друкуються в авторській редакції.

  Видання призначене для керівних та педагогічних кадрів, студентів дефектологічних факультетів, педагогів ЗНЗ, які впроваджують ідеї спеціальної та інклюзивної освіти.

 

 • Зміст
  Освіта в часі і просторі
  Освіта третього тисячоліття
  Освітні технології
  Освітній менеджмент
  Освіта без кордонів
  Перспективний досвід

  Матеріали Міжгалузевої регіональної науково-практичної конференції у м. Донецьку 29 березня 2011 року. - У 2-х томах. - Донецьк: Витоки, 2011. - 278 с.,348 с.

  Збірник матеріалів присвячено вирішенню соціально-філософського осмислення цінності здоров'я, уточнення пріоритетності її змістовних компонентів, розробки методологічних принципів збереження та зміцнення здоров'я учасників освітнього процесу. Розглядаються питання пошуку шляхів щодо формування розуміння здоров'я як незаперечної життєвої цінності людини.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів та усім, хто цікавиться проблемами здоров'я.

  Гордість Донеччини - надія України: обласний банк обдарованих дітей // заг. ред. Ю.І. Соловйов, О.І. Чернишов. - Донецьк: Витоки, 2011. - 268 с.

  Обдаровані діти - золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету у світі. Перед суспільством стоїть завдання щодо створення умов для виявлення, розвитку та підтримки обдарованих дітей.

  Збірник знайомить читача з обдарованими дітьми, їх наробками та досягненнями.

  Збірник буде корисним педагогічним працівникам, батькам, представникам громадських та державних структур.

  Виховний процес у сучасному інтернатному закладі: нормативно-методичне забезпечення та планування / автори-укладачі В.О. Кулєш, Г.М. Уманець. - Донецьк: Витоки, 2010. - 164 с.

  Методичний посібник розкриває теоретичні основи планування виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі. В ньому подаються практичні рекомендації щодо змістовної наповнюваності, документального оформлення планів виховної роботи в інтернатних закладах.

  Посібник рекомендований вихователям, класним керівникам, заступникам директора та директорам загальноосвітніх інтернатних закладів, методистам і спеціалістам з питань виховної роботи управлінь/відділів освіти.

  Особливій дитині - особлива увага. Практично-зорієнтований посібник. - Донецьк: Витоки, 2010. - 128 с

  В посібнику розкрито нормативно-правовий та практичний аспекти впровадження інклюзивної освіти дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах, представлено досвід реалізації засад інклюзивної освіти в зарубіжних країнах.

  Посібник рекомендований педагогічним працівникам, керівникам освітніх установ, в яких реалізуються принципи інклюзивної освіти, методистам і спеціалістам управлінь/відділів освіти, батькам, а також усім, хто цікавиться проблемами навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами.

  Твой родной край. Сборник вопросов и ответов по географическому краеведению. - Донецк: Витоки, 2011. - 106 с.

  Настоящее пособие, вобравшее в себя сведения о природе, экономике и населении Донецкой области, адресовано учащимся школ, учителям географии, энтузиастам донецкого краеведения, желающим расширить свои познания о родном крае.

  Розвиток системи інклюзивної освіти в Україні // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, 26 листопада 2010 року. - Донецьк: Каштан, 2011. - 341 с.

  Збірник матеріалів присвячено проблемам інклюзивної освіти дітей із особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього простору. Роботи друкуються в авторській редакції за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції із проблеми «Розвиток системи інклюзивної освіти в Україні: поточний стан та регіональні перспективи».

  Матеріали будуть цікавими науковцям, працівникам системи післядипломної педагогічної освіти, спеціалістам міських, районних адміністрацій, відділів освіти, методичних кабінетів та центрів, педагогічним та керівним кадрам системи освіти, студентам вищих навчальних закладів.

  Животворча сила педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського (Педагоги Донеччини віддають серця дітям). - Донецьк: Витоки, 2011. - 184 с.

  Сьогодні, коли так непросто відбувається становлення української державності, гуманістичні ідеї Великого Педагога є шляхом до створення нової генерації українців, метою яких буде заможна, високодуховна Україна.

  Збірник методичних та практичних матеріалів вміщує статті та розробки заходів із використанням ідей Василя Сухомлинського.

  Призначений для широкого кола читачів.

  У Всесвіт - через Донбас. Збірник творчих робіт учнів до 90-річчя Георгія Берегового / За заг. ред. Ю.І. Соловйова, О.І. Чернишова. - Донецьк: Витоки, 2011. 192 с.

  До збірника ввійшли кращі роботи учнів, які брали участь у регіональному конкурсі, присвяченому відзначенню 90-річчя Георгія Берегового та 50-річчя з дня першого польоту в космос.

  Збірник адресовано учням, студентам, учителям, викладачам і всім тим, хто цікавиться історією розвитку космосу в цілому та своїм землякам, які зробили вагомий внесок у розвиток космонавтики, зокрема.

  Сучасна освітня практика, яка вимагає здійснення особистісно орієнтованого підходу, змушує розглядати діагностику обдарованості як невід'ємну частину цілісного педагогічного процесу. Посібник «Плекаємо обдарованість. Крок перший: від діагностики до прогнозування» призначений для практичних психологів, педагогів, батьків. У ньому розглядаються сучасні концепції та різноманітні методики психологічної діагностики обдарованості, містяться рекомендації щодо використання результатів діагностування.

  На сьогоднішній день в післядипломній педагогічній освіті існує проблема підготовки вчителя, здатного здійснювати психолого-педагогічний супровід процесу формування самоосвітньої компетентності учнів. Саме тому викладачем кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Бухловою Н.В. розроблений посібник «Майстерня вчителя: самоосвіта». Він розкриває основні питання підготовки вчителів суспільно-гуманітарного циклу до формування самоосвітньої компетентності учнів, надає практичні рекомендації щодо використання різних засобів її розвитку, звертає увагу на те, що завдання сучасної школи - це перетворення людини з об'єкта освіти на її суб'єкт, з того, хто набуває знань, - на того, хто формує самого себе.

  Корифей української педагогіки В.О. Сухомлинський писав: «Педагогічна ідея - це повітря, в якому розправляє крила педагогічна творчість». Представлений у збірці «Зоряний вінок заслужених освітян Донеччини» інноваційний перспективний досвід є невичерпним джерелом педагогічних ідей, запам'ятовується своєю глибиною і мудрістю. У збірці освітяни діляться власними професійними надбаннями, авторськими знахідками та досвідом щодо підвищення якості освіти.

  Видання буде гарним подарунком і молодому, і досвідченому педагогові.

  Готовність до інноваційної педагогічної діяльності - особливий особистісний стан, який передбачає наявність у педагога мотиваційно-ціннісного ставлення до професійної діяльності, володіння ефективними способами і засобами досягнення педагогічних цілей, здатності до творчості і рефлексії. Вона є основою активної суспільної і професійно-педагогічної позиції суб'єкта, яка спонукає до інноваційної діяльності та сприяє її продуктивності.

  Результатом співпраці кафедр та відділів Донецького облІППО став «Альманах інноваційної діяльності педагогів Донеччини». Вінвміщує інноваційні ідеї вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів загальносвітніх шкіл, ліцеїв та викладачів ліцею при ДонНУ, а також відображає методику організації інноваційних процесів, творчий підхід до вирішення певних завдань. Матеріал буде цікавий для директорів та педагогів закладів освіти різних типів, працівників позашкільних навчальних установ.

  Інтеграція нашої держави в Європейське співтовариство є одним із пріоритетів стратегічного розвитку України, у зв'язку з чим сучасні заклади освіти мають сприяти розвиткові міжкультурного діалогу, формуванню компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань, які є необхідними для проживання в європейському співтоваристві. До збірника «День Європи на Донеччині» ввійшли кращі науково-методичні розробки класних та позакласних заходів педагогів до Дня Європи в Донецькій області. Ці творчі роботи можна використовувати для поширення знань про євроінтеграційні процеси та засади функціонування Європейського Союзу в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах. Видання буде цікаве працівникам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, студентам, відвідувачам центрів європейської інформації.

  30 вересня 2011 року по всій Європі відзначався День міжкультурного діалогу. Цей день дає можливість продемонструвати силу і солідарність, справедливість і добро, привернути увагу до основної місії нашої діяльності - робити світ, в якому ми живемо, краще. Міжкультурний діалог розуміється як відкритий та шанобливий обмін думками, на основі взаєморозуміння та поваги, між окремими людьми та групами людей, що різняться за етнічними, культурними, релігійними й мовними ознаками, а також за історичним походженням. Діалог діє на всіх рівнях - у межах одного суспільства, між європейськими суспільствами, а також між Європою та рештою світу.

  До збірника «День міжкультурного діалогу» ввійшли кращі науково-методичні розробки класних та позакласних заходів педагогів до Дня Міжкультурного діалогу в Донецькій області. Ці творчі роботи можна використовувати для поширення знань про спільні фундаментальні цінності, культурне розмаїття, а також поважання рівної гідності кожної людини в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах. Видання буде цікаве працівникам загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, студентам, відвідувачам центрів європейської інформації.

  У суспільстві ХХІ століття, щоб бути успішним, необхідно володіти гнучким мисленням, активністю в самореалізації, бути впевненим у собі. Наразі сучасна школа потребує не просто вчителя, а вчителя-фасилітатора, який здатен налагоджувати і підтримувати ефективну взаємодію з дитиною, батьками, колегами. Такий педагог не тільки озброює дитину необхідною сумою знань, умінь і навичок, а й допомагає стати тим, ким вона може стати, спрямовує особистість учня на досягнення поставлених цілей. У посібнику «Практикум успішності» містяться ситуаційні задачі з навчальних предметів для учнів ЗНЗ, що спрямовані на розвиток критичного мислення та формування ключових компетентностей.

  Посібник призначений для педагогічних кадрів, батьків.

 

 • Формування здорового способу життя засобами позашкільної освіти : матеріали Міжгалузевої обласної науково-практичної конференції в м. Донецьку, 20 квітня 2010 року / редкол. : Т. Б. Волобуєва (відп. ред.). - Донецьк : Витоки, 2010. - 370 с.

  Збірник матеріалів присвячено вирішенню основних завдань сучасної системи позашкільної освіти, а саме: створенню освітнього середовища для розвитку здоров'я дитини, формування в неї свідомого ставлення до свого здоров'я, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки. Розглядаються проблеми пошуку спільних підходів щодо збереження і зміцнення здоров'я дітей в освітньому середовищі з урахуванням локальних умов.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Редакційна колегія не несе відповідальності за достовірність статистичної та іншої інформації, що подана в рукописах.

  Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, фахівцям медичної галузі, науковцям, аспірантам, усім, хто цікавиться проблемами здоров'язбереження.

  Учнівські конкурси та турніри: організаційно-методичні засади підготовки та проведення. - Донецьк: облІППО: Витоки, 2010. - 234 с.

  Збірник містить положення, правила проведення, бланки заявок і звітів, необхідних для організації та проведення обласних, Всеукраїнських та Міжнародних олімпіад, фестивалів, конкурсів і турнірів, а також цікаві задачі, питання, приклади, теми завдань відбіркових етапів.

  Для директорів загальноосвітніх навчальних закладів, заступників директорів, учителів - предметників, педагогів-організаторів.

  Виховний процес в сучасному інтернатному закладі : нормативно-методичне забезпечення та планування/ автори-укладачі В.О.Кулєш, Г.М. Уманець.  - Донецьк: «Витоки», 2010. - 164 с.

  Методичний посібник розкриває теоретичні основи планування виховної роботи в загальноосвітньому інтернатному закладі. В ньому подаються практичні рекомендації щодо змістовної наповнюваності, документального оформлення планів виховної роботи в інтернатних закладах.

  Посібник рекомендований вихователям, класним керівникам, заступникам директора та директорам загальноосвітніх інтернатних закладів, методистам і спеціалістам з питань виховної роботи управлінь/відділів освіти.

  М 11       Мусор разрушает твою жизнь : методические рекомендации к проведению системы воспитательных часов с учащимися 5-9 классов / под ред. В.С. Поуль, Г.Е. Челах. - Донецк : Каштан, 2010.-124 с.

  В методических рекомендациях систематизированы и представлены материалы по проведению системы воспитательных часов по проблеме обращения с отходами, их влияния на состояние окружающей среды и здоровье человека.

  Для классных руководителей, учителей основ здоровья, руководящих и педагогических работников в области образования, практических психологов, всех, кто интересуется вопросами здоровьесберегающей педагогики.

  Профільне навчання. Авторські програми курсів за вибором і факультативів спортивного напрямку профілізації : збірник програм / укл. Ю. О. Бурцева, Ю. В. Мельничук, І. В. Макущенко, С. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 92 с.

  Збірник містить програми курсів за вибором, спецкурсів, факультативних курсів спортивного та програми оздоровчого напрямку для профільного навчання учнів 10-12 класів.

  Збірник призначений для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків.

  Профільне навчання. Авторські програми курсів за вибором філологічного напрямку профілізації. - Частина І. - Українська мова і література : збірник програм / укл. В. Г. Зарицька, Т. О. Харахоріна, В. С. Адаменко, Т. В. Ткачук, С. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 134 с.

  Збірник авторських програм філологічного профілю старшої школи призначений для учнів 10-12 класів. Програми укладені відповідно до науково-методичних вимог, містять пояснювальні записки (де визначено мету, завдання та концептуальні складові курсу), тематичне планування, зміст навчального матеріалу, вимоги до навчальних досягнень учнів, список рекомендованої літератури.

  У цілому авторські програми різнопланові за темами, специфікою варіативного викладання, особливістю щодо профільності та вікових особливостей учнів.

  Профільне навчання. Авторські програми курсів за вибором і факультативів філологічного напрямку профілізації. - Ч. ІІІ. - Іноземна мова : збірник програм / укл В. Г. Зарицька, Л. В. Мельникова, Л. В. Старшинова, С. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 58 с.

   Збірник містить програми спецкурсів і факультативів, які підготовлено вчителями англійської мови для 9-11 (12) класів.

  Рекомендуємо використовувати наведені програми у загальноосвітніх школах, класах і школах з поглибленим вивченням предмета «Іноземна мова» для організації навчальної та самоосвітньої діяльності учнів, підвищення фахової компетенції та методичної культури педагога. Збірка стане у нагоді педагогам під час проведення уроків, факультитивних занять і позакласних заходів.

  А 18    Профільне навчання. Авторські програми курсів за вибором і факультативів суспільно-гуманітарного напрямку профілізації : збірник програм / укл. В. Г. Зарицька, І. М. Рибак, Н. І. Ольхіна, О. В. ХаталахС. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 194 с.

  Збірник містить програми елективних курсів для старшої школи освітньої галузі «Суспільствознавство» (курси за вибором, факультативи), які мають підсилити навчальний профіль галузі. Він покликаний допомогти впровадженню профільного навчання в систему шкільної освіти. Зокрема курси за вибором - це навчальні курси, які забезпечують поглиблене та розширене вивчення профільних предметів у старшій школі. Факультативні програми збірника передбачають прикладний характер змісту та спрямовані на набуття власного досвіду діяльності в межах галузі. Такі курси підсилюють інтерес до предмета та сприяють профорієнтації школярів. В ідеалі, кожен учень старшої школи протягом 3 років навчання обирає для вивчення не менше 4-5 курсів за вибором або факультативів. Програми допоможуть організувати навчання в межах історичного, правового, історико-правового, філософського, історико-філософського, економіко-правового профілів. Збірник розрахований на заступників директорів з навчально-виховної роботи та вчителів суспільних дисциплін.

  Профільне навчання. Авторські програми курсів за вибором і факультативів філологічного напрямку профілізації. - Ч.ІІ. - Російська мова і література : збірник програм / укл В. Г. Зарицька, Л. В. Мельникова, Г. М. Король, І. Г. Ціко, С. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 125 с.

  Збірник включає програми курсів за вибором, спецкурсів, факультативів, елективних курсів, гуртків, які підготовлено учителями російської мови і літератури, зарубіжної літератури навчальних закладів Донецької області для учнів 9-11(12) класів.

  Збірка стане у нагоді тим, хто опікується проблемами якісної профілізації старшої школи, розвитку філологічної обдарованості школярів, формування життєвих компетентностей та предметних компетенцій учнів, організації самоосвітньої роботи старшокласників.

  Рекомендуємо використати дані моделі програм для апробації у педагогічному процесі, для проектування нових програм; списки літератури для підвищення фахової компетенції та методичної культури педагога, організації самостійного читання учнів та самоосвіти учасників навчально-виховного процесу. Окремі матеріали стануть у нагоді педагогам під час моделювання певних уроків, виховних годин, позакласних заходів.

  Авторські програми курсів за вибором художньо-естетичного напрямку профілізації : збірник програм / укл. В. Г. Зарицька, С. М. Лобинцева, С. В. Сєдих, С. М. Волкова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 72 с.

  Збірник містить програми курсів для старшої школи освітньої галузі «Мистецтво. Художня культура» (курси за вибором, факультативи), які мають підсилити навчальний профіль галузі. Він покликаний допомогти впровадженню профільного навчання у систему шкільної освіти. Зокрема курси за вибором - це навчальні курси, які забезпечують поглиблене та розширене вивчення профільних предметів у старшій школі. Факультативні програми збірника передбачають прикладний характер змісту та спрямовані на набуття власного досвіду діяльності в межах галузі. Програми допоможуть підвищенню ефективності шкільної художньо-естетичної освіти в межах музичного, художнього, хореографічного, театрального профілів. Збірник розрахований на учителів предметів художньо-естетичного циклу.

  Донеччинознавство. Початкова школа: методичний посібник / укл. Г.І.Ломакіна, С.О.Нікішин. ‑ Донецьк: Витоки, 2010. - 141 с.

  Методичний посібник містить методичні рекомендації щодо підготовки, проведення виховних годин, бесід, екскурсій відповідно до змісту програми навчально-виховного курсу «Донеччинознавство». У посібнику надаються розробки занять вчителів області з використанням краєзнавчого матеріалу, які охоплюють усі складові курсу, зазначені в програмі, з урахуванням вікових особливостей учнів 1-4 класів.

  Для методистів та заступників директорів з виховної роботи, учителів початкових класів, кураторів, педагогів-організаторів, вихователів ГПД та інших педагогічних працівників, які опікуються цією проблемою. 

  Донеччинознавство. Основна школа. Частина 1. 5-7 класи : методичний посібник / укл. Г.І.Ломакіна, С.О.Нікішин. - Донецьк: Витоки, 2010. - 182 с.

  Методичний посібник містить методичні рекомендації щодо підготовки, проведення виховних годин, бесід, екскурсій відповідно до змісту програми навчально-виховного курсу «Донеччинознавство». Надаються розробки занять учителів області для 5-7 класів з використанням краєзнавчого матеріалу, які знайомлять учнів з природою, народними традиціями, культурою рідного краю.

  Для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників, керівників гуртків.

  Донеччинознавство. Основна школа. Частина 2. 8-9 класи : методичний посібник / укл. Г.І.Ломакіна, С.О.Нікішин. - Донецьк: Витоки, 2010. - 144 с.

  Методичний посібник містить методичні рекомендації щодо підготовки та проведення виховних годин, бесід, екскурсій відповідно до змісту програми навчально-виховного курсу «Донеччинознавство» та розробки занять для 8-9 класів з використанням краєзнавчого матеріалу. Зміст занять спрямований на знайомство учнів з природою, народними традиціями, культурою, промисловістю рідного краю, професіями (згідно з вимогами допрофільної школи).

  Для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників, керівників гуртків.

  Донеччинознавство. Старша школа. 10-12 класи : методичний посібник / укл. Г.І.Ломакіна, С.О.Нікішин. - Донецьк: Витоки, 2010. - 245 с.

  Методичний посібник містить матеріали та рекомендації, спрямовані на допомогу вчителю-викладачу навчально-виховного курсу «Донеччинознавство». У посібнику надаються розробки виховних годин, бесід, екскурсій відповідно до змісту програми навчально-виховного курсу «Донеччинознавство» учителів області для 10-12 класів з використанням краєзнавчого матеріалу.

  Для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, учителів-предметників, класних керівників, керівників гуртків. 

  Психолого-педагогічні засади профільного навчання та профорієнтаційної роботи: досвід, тенденції, перспективи // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції у м.Донецьку, 2 листопада 2010 року: російською та українською мовами. - У 2-х томах. - Донецьк: Витоки, 2010. - 468 с.

  Збірник матеріалів присвячений проблемам профільного навчання та профорієнтаційної роботи. Науковці, освітяни, психологи, працівники центрів зайнятості та консалтигових компаній висловили свої думки щодо підвищення якості профільної освіти, впровадження новітніх підходів профорієнтації; взаємодії країн і регіонів, фахівців різних галузей.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Редакційна колегія не несе відповідальності за достовірність статистичної та іншої інформації, що подана в рукописах.

  Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковцям, аспірантам, усім, хто цікавиться проблемами освіти. 

  Ігротека: Практика організації допрофесійного освітнього простору: збірник рольових ігор / [редкол.: Ю. І. Соловйов, О. І. Чернишов та ін.]. - Донецьк: Витоки, 2010. - 226 с.: іл., табл. - Текст : укр., рос.

  Збірник містить матеріали кращих розробок учасників обласного конкурсу «Рольова гра з профорієнтації», які спрямовані на виконання завдань регіональної Програми впровадження профільного навчання на 2007-2010 рр., розповсюдження перспективного педагогічного досвіду щодо організації допрофільної підготовки, удосконалення навчально-методичного забезпечення навчального процесу в загальноосвітніх закладах Донецької області.

  Матеріали друкуються в авторській редакції.

  Видання призначене для керівників і педагогів закладів освіти різних типів, практичних психологів, працівників позашкільних навчальних установ. 

  Моделюємо майбутнє / Редкол.: Ю. І. Соловйов, О. І. Чернишов та ін. - Донецьк: Витоки, 2010. - 167 с.

  До збірника ввійшли роботи, розроблені учасниками обласного конкурсу на кращу модель профільного навчання, які спрямовані на створення сприятливих психолого-педагогічних умов забезпечення профільної освіти та професійного визначення старших школярів, їх самореалізацію та вибір індивідуальної траєкторії розвитку.

  Матеріали друкуються в авторській редакції.

  Видання призначене для керівників, педагогів і практичних психологів закладів освіти різних типів. 

  Освіта протягом життя. Донецька обласна система освіти в 2009-2010 навчальному році (у цифрах і фактах) / за заг. ред. Ю. І. Соловйова, О. І. Чернишова. - Донецьк : Витоки, 2010. - 252 с.

  Інформаційно-аналітичний збірник продовжує серію публікацій про систему освіти на регіональному рівні і присвячений питанням освіти впродовж життя. У збірнику розглянуті питання стану і тенденцій розвитку освіти в області: охоплення освітою, матеріальне забезпечення освітнього процесу, упровадження нових механізмів управління, міжнародна діяльність тощо.

  Інформатичний листопад. Сценарії проведення тижня інформатики в школі : навчально-методичний посібник / укл.: Л.В.Дідик, А.Ю.Герман\; під заг.ред. М. В. Глухової. - Донецьк: Витоки, 2010. - 122 с.

  Посібник створено за матеріалами провідних учителів-новаторів Донецької області. Представлений збірник містить сценарії уроків, виховних годин, інтерактивні ігри, розвиваючі заняття, цікаві конкурси, різноманітні турніри, а також ребуси та кросворди. Розробки стануть у нагоді під час проведення «Тижня інформатики», позакласних та позашкільних закладів.

  Для вчителів інформатики, студентів, учнів та всіх педагогів, що опікуються проблемами інформатизації освіти. 

  Доля, опалена війною : збірка науково-дослідних робіт з історії / редкол. : Ю. І. Соловйов, Н. В. Корнієнко, О. І. Чернишов та ін. - Донецьк: Витоки, 2010. - 116 с. - Текст : укр., рос.

  До збірника ввійшли кращі науково-дослідні роботи учнів з історії, написані учасниками обласного етапу обласного конкурсу «Пам'ять серця» українською та російською мовами.

  Роботи друкуються в авторській редакції.

  Розрахована на широке коло читачів і стане в пригоді при підготовці до тематичних уроків, виховних годин, позакласних заходів, учнівських конференцій, допоможе урізноманітнити навчальну діяльність учнів, розширити історичний та літературний світогляди дітей тощо. Укладачі сподіваються, що матеріали збірки сприятимуть адекватному трактуванню важливих подій вітчизняної історії. 

  Пам'ять серця : Лист ветерану : збірка творчих робіт учнів / редкол. : Ю. І. Соловйов, Н. В. Корнієнко, О. І. Чернишов, Л. Г. Чернікова [та ін.]. - Донецьк : Витоки, 2010. - 300 с. - Текст : укр., рос.

  До збірки ввійшли кращі приклади прозових та поетичних творів, написані учасниками обласного конкурсу «Пам'ять серця» українською та російською мовами.

  Роботи друкуються в авторській редакції.

  Розрахована на широке коло читачів і стане в нагоді під час підготовки до тематичних уроків, виховних годин, позакласних заходів, учнівських конференцій; допоможе урізноманітнити навчальну діяльність учнів, розширити історичний та літературний світогляди дітей тощо. Укладачі сподіваються, що матеріали збірки сприятимуть адекватному трактуванню важливих подій вітчизняної історії. 

  Інформатика++. Навігатор майстер-уроків: навчально-методичний посібник / Укл. Л. В. Дідик, А. Ю. Герман, Ж. А. Сплошнова; за заг.ред.М. В. Глухової. - Донецьк: Витоки, 2010. - 208 с.

  Посібник є методичною скарбничкою інноваційних форм, інтерактивних технологій, сучасних практикумів, динамічних вправ тощо. Використання розробок уроків сприятиме міжпредметній інтеграції, формуванню інноваційного підходу в навчанні, розвитку життєвих компетентностей. Розробки стануть в нагоді під час проведення «Тижня інформатики», позакласних та позашкільних закладів.

  Для вчителів інформатики, студентів, учнів та усіх педагогів, що опікуються проблемами інформатизації освіти. 

  Профільне навчання і допрофесійна підготовка старшокласників Донеччини // Матеріали обласної науково-практичної Інтернет-конференції, м.Донецьк, 16 листопада 2009 року - 28 січня 2010 року. - Донецьк: Каштан, 2010. - 274 с.

  Збірник матеріалів присвячено проблемам становлення та розвитку системи профільного навчання і допрофесійної підготовки старшокласників в Донецькій області. Науковці та освітяни висловили свої думки щодо розв'язання проблем організації допрофільної підготовки і профільного навчання старшокласників, реалізації психолого-педагогічного супроводу інноваційних процесів у загальноосвітніх навчальних закладах, визначення шляхів удосконалення професійної компетентності педагога з питань профільної освіти.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Редакційна колегія не несе відповідальності за достовірність статистичної та іншої інформації, що подана у рукописах.

  Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної освіти, науковцям, аспірантам, батькам, усім, хто цікавиться проблемами профільної освіти.

 

 • Здоров’я через освіту // Матеріали Міжгалузевої регіональної науково-практичної конференції у м.Донецьку, 22 квітня 2009 року. – У 2-х томах. – Донецьк: Каштан, 2009. – 398 с.
  Збірник матеріалів присвячено проблемам створення такої системи освіти, яка не лише виховувала б освічену культурну людину, але і зберігала б, і укріпляла її здоров’я. Розглядаються проблеми пошуку спільних підходів щодо збереження і зміцнення здоров’я дітей в освітньому середовищі з урахуванням локальних умов.
  Роботи друкуються в авторській редакції. Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, фахівцям медичної галузі, науковцям, аспірантам, усім, хто цікавиться проблемами здоров’язбереження.
  Інноваційні процеси у професійній підготовці педагогічних працівників та підвищення їх кваліфікації // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції у м.Донецьку, 16 квітня 2009 року: російською та українською мовами. Донецьк: Витоки, 2009. – 152 с.
  У збірнику розглядаються проблеми професійної підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх кваліфікації в теоретико-прикладному аспекті. Запропоновані Вашій увазі матеріали висвітлюють шляхи реалізації актуальних напрямків модернізації сучасної вищої та післядипломної педагогічної освіти й розкривають такі питання, як: впровадження компетентнісного та особистісно орієнтованого підходів в освіту дорослих, організація навчального процесу на засадах кредитно-модульної системи, педагогічне проектування та моделювання, науково-дослідницька діяльність педагога, інноваційні форми підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, підвищення якості педагогічної освіти тощо.
  Роботи друкуються в авторській редакції. Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковцям, аспірантам, усім, хто цікавиться проблемами освіти.
  Торкаючись серцем подвигу: Збірка учнівських творів. – Донецьк: Витоки, 2009. – 214 с.
  До збірника ввійшли кращі приклади прозових та поетичних творів, написані переможцями і лауреатами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів на кращий літературний твір «Безсмертний подвиг українського народу» у номінації «Література» українською та російською мовами.
  Роботи друкуються в авторській редакції. 
  Розрахована на широке коло читачів і стане в нагоді при підготовці до тематичних уроків, виховних годин, позакласних заходів, учнівських конференцій, допоможе урізноманітнити навчальну діяльність учнів, розширити історичний та літературний світогляди дітей тощо. Укладачі сподіваються, що матеріали збірки сприятимуть адекватному трактуванню важливих подій вітчизняної історії.

  Основы алгоритмизации и программирования: Конспекты уроков для учителей информатики. - Донецьк: Витоки, 2009. - 156 с.

  Методические рекомендации для учителя содержат подробный конспект урока, дополнительные задания, тексты практических и контрольных работ, тесты для проверки уровня знаний учащихся. Основные моменты теоретического материала, условия задач, контрольные вопросы, тесты, задания для индивидуальных и практических работ дублируются в тетради ученика, что должно способствовать повышению темпа урока и качества усвоения материала. Для учителей информатики общеобразовательных школ.

  Інформатика в задачах, ребусах, кросвордах. - Донецьк: Витоки, 2009. - 128 с.

  У збірці представлено задачі, ребуси та кросворди з інформатики, що націлені на формування ключових життєвих компетентностей учнів, розвитку їх творчих здібностей та логічного мислення.

  Для вчителів інформатики, педагогів природничо-математичного циклу, керівників гуртків, учнів, їх батьків та всіх, хто цікавиться задачами, ребусами та кросвордами.

  Залевська Н.М. Крокуємо інформатичними стежинками: Збірка задач для початкових класів. - Донецьк: Витоки, 2009. - 40 с.

  До збірки включено 100 задач різних рівнів складності, які вимагають від дитини кмітливості, спостережливості та вміння логічно мислити. Задачі, зібрані в збірці, поділені на розділи та розміщені у ньому за ступенем зростання складності.

  Збірка є частиною методичного забезпечення навчальної програми викладання факультативного курсу інформатики "Інформатичні стежинки".

  Для керівників методичних об'єднань учителів початкових класів, учителів математики та інформатики початкових класів, учнів початкових класів, їх батьків та всіх, хто цікавиться логічними задачами.

  Задания Всеукраинской олимпиады по информатике за 2004‑2009 гг. (II и III этапы) - Донецк: Каштан, 2009. - 92 с.

  Представленные в методическом пособии материалы рассчитаны на учащихся общеобразовательных учебных заведений, которые принимают активное участие в олимпиадном движении. Пособие может быть использовано для подготовки учащихся к участию во Всеукраинский ученических олимпиадах по информатике.

  Для учителей информатики и учащихся.

  Основы алгоритмизации и программирования: Практикум и рабочая тетрадь. - Донецк: Витоки, 2009. - 104 с.

  Тетрадь ученика содержит задания для работы над теоретическом материалом, примеры решения задач с пошаговым выполнением, практические задания для самостоятельной работы, вопросы самоконтроля. Использование ученической тетради с печатной основой освобождает учащихся от непродуктивной механической работы, дает возможность быстрой записи составленных программ, стимулирует проведение самоооценивания.

  Для учителей информатики и учащихся общеобразовательных школ

  Інноваційні процеси в діяльності районних методичних служб Донецької обл

  Укладачі Л.Г.Чернікова, Л.М.Коновалова. - Донецьк: Витоки, 2009. -130 с.

  Посібник презентує кращі проекти, моделі, технології науково-методичного супроводу районних методичних кабінетів Донеччини. Представлені матеріали підтверджують, що методичні служби області здійснюють вагомий внесок у впровадження педагогічних інновацій ведення дослідно-експериментальної роботи на регіональному рівні. За особистою участю керівників районних методичних служб розробляються і впроваджуються нові моделі, технології, розширюється мережа експериментальних майданчиків, здійснюється інноваційний пошук.

  Видання буде корисним працівникам методичних служб, керівникам освіти всіх рівнів, усім цікавлять питання розбудови процесу науково-методичного супроводу в умовах модернізації освіти.

  Наукова робота у системі післядипломної педагогічної освіти: нормативне забезпечення : науково-методичний посібник / укл.: О. І. Чернишов, Т. Б. Волобуєва. - Донецьк: Витоки, 2009. - 124 с.

  Науково-методичний посібник містить базові нормативні документи із забезпечення наукової роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Для педагогічних працівників

  Інноваційна діяльність у системі післядипломної педагогічної освіти : нормативне забезпечення: науково-методичний посібник / укл.: О. І. Чернишов, Т. Б. Волобуєва, О. В. Сіпачова. - Донецьк: Витоки, 2009. - 92 с.

  Науково-методичний посібник містить базові нормативні документи із забезпечення інноваційної роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Для педагогічних працівників.

  Сільська школа Донеччини: багатовекторність розвитку. Практико-орієнтована збірка / Укл. Н.О.Аніскіна, Т.Г.Гайманова, Л.П.Пасечнікова. - Донецьк: Витоки, 2009. - 218 с.

  Збірка містить матеріали щодо вирішення освітніх проблем через багатовекторність розвитку сільської школи Донеччини в умовах модернізації освіти.

  Матеріали друкуються в авторської редакції.

  Видання призначене для науковців, працівників управлінських і методичних служб, керівників та педагогів закладів освіти різних типів.

  Освіта Донеччини в цифрах ї фактах.(2008-2009 навчальний рік) /За заг. ред. Ю.А.Соловйова, О.І.Чернишова. - Донецьк. Витоки. - 234 с.

  До збірника ввійшли аналітичні та інформаційні матеріали щодо розвитку системи освіти Донецької області та результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

  Розвиток інноваційного потенціалу сільської школи: завдання, реалії, перспективи // Матеріали міжрегіональної науково-практичної конференції

  3 листопада 2009 року: - Донецьк: Витоки, 2009. - 418 с.

  Збірник матеріалів присвячений проблемі розвитку інноваційного потенціалу сільської школи, її модернізації на засадах сучасних науково-педагогічних концепцій.

  Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів сільської місцевості, методистам, управлінцям, науковцям.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Редколегія не несе відповідальності за достовірність статистичної та іншої інформації, що подана в рукописах.

  Волобуева Т.Б. Самоучитель организации дистанционного обучения: Научно-методическое пособие. - Донецк: Витоки, 2009. - 277 с.

  Пособие содержит методические рекомендации, алгоритмы организации дистанционного обучения на разных уровнях. Рассматриваются выбор оптимальной технологии, структура дистанционного курса, разработка материалов для дистанционного обучения, подготовка и поддержка учащихся, требования к тьютору и т.д.. Рекомендуется для практических педагогических работников

  Збірник творчих завдань з формування ключових і предметних компетентностей школярів / Зарицька В.Г. та ін. - Д.: ДоноблІППО: Витоки, 2009.

  Збірник містить цікаві, оригінальні, нестандартні авторські розробки молодих творчих педагогів Донеччини - випускників Школи молодого творчого вчителя - 2009.

  У пропонованому виданні представлені різнопланові творчі завдання, спрямовані на розвиток ключових і предметних компетентностей на уроках гуманітарного та природничого циклів, що передбачають індивідуальну та групові форми роботи. Їх використання сприятиме поглибленню теоретичних поліфункціональних знань учнів, формуванню різноманітних соціальних навичок, стимулюватиме школярів до дослідницької, пошукової роботи, допоможе розкрити й розвинути творчий потенціал кожної дитини. Рекомендовано для вчителів-практиків, шкільних вихователів, психологів.

  Інтерактивні тренінги з формування ключових і предметних компетентностей: Навчально-методичний посібник. / Зарицька В.Г. та ін. - Д.: ДоноблІППО: Витоки, 2009.

  Національне, громадянське виховання учнів у поліетнічних дитячих колективах передбачає цілеспрямоване виховання взаємоповаги та довіри представників різних етносів, орієнтацію їх на інтеркультурну взаємодію, запобігання виникненню в дитячому середовищі непорозумінь на міжетнічному ґрунті.

  У збірнику висвітлено зміст полікультурної компетентності, окреслено основні напрямки роботи педагога, вихователя щодо її формування, визначено принципи педагогічної підтримки у поліетнічному колективі. Посібник містить цікаві, оригінальні, нестандартні авторські тренінги щодо розвитку полікультурної компетентності як учнів, так і вчителів, використання яких сприятиме формуванню різноманітних соціальних навичок, що допоможуть осягнути мистецтво успішно жити в мирі й злагоді з собою та іншими.

  Рекомендовано для вчителів-практиків, шкільних вихователів, психологів.

  Збірник творчих проектів випускників Школи молодого творчого педагога. - Д.: ДоноблІППО: Витоки, 2009..

  Збірник містить цікаві, різнопланові, інноваційні авторські проекти щодо розвитку ключових і предметних компетенцій учнів, удосконалення навчально-виховного процесу, оновлення школи тощо.

  У збірнику описані різноманітні підходи до проектної діяльності, запропоновані вітчизняними та зарубіжними дослідниками, вміщено авторські роботи, розроблені й апробовані випускниками Школи молодого творчого педагога. Пропоновані проекти укладені з урахуванням стрижневих напрямків розвитку освіти Донеччини, України та світових пріоритетів у сфері навчання та виховання й спрямовані на розв'язання ключових завдань освіти ІІ тисячоліття, що згідно з документами ООН полягають у потребі навчити молоде покоління жити, навчити жити разом, розвиваючи знання про інших, їхню історію, культуру, традиції, мислення, створювати спільний освітній культурний простір.

  Рекомендовано для вчителів-практиків, шкільних вихователів, психологів.

  Рейнгард О.Р. Математичні казки. - Донецьк: ПП «ЦСО». - 2009. - 58с.

  Популярний збірник математичних казок, де автор доводить, що ця наука не «суха», а поетична, де лірика в незвичайному доведенні задач і космічна фантазія в перегинах графіків. Персонажі казок - це числа, формули, геометричні фігури, які оживають і допомагають учню уникнути труднощів при вивчені математики. На казкових прикладах автор показує учням, як розвивалися математичні поняття та відношення., зв'язок між ними.

  Неперервна освіта педагогів за індивідуальними траєкторіямиміф чи реальність : матеріали електронної Всеукраїнської науково-практичної конференції, 17 квітня - 24 вересня 2009 року / Ю. І. Соловйов, О. І. Чернишов, Т. Б. Волобуєва [та ін.]. - Донецьк - Чернівці : Витоки, 2009. - 204 с. : іл., табл. - Текст : укр., рос.

  Збірник матеріалів присвячено проблемам неперервної освіти педагогів за індивідуальними траєкторіями. Матеріали будуть цікавими педагогічним працівникам навчальних закладів усіх рівнів, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, науковцям.

  Роботи друкуються в авторській редакції. Редакційна колегія не несе відповідальності за достовірність статистичної та іншої інформації, що подана в рукописах.

  Сидоренко В.В.

  Шляхи удосконалення професійної компетентності вчителя української мови та літератури в умовах особистісно зорієнтованого навчання: Навчально-методичний посібник. - Донецьк: Каштан, 2009. - 192 с.

  У посібнику розкрито сутність нової ролі, принципів діяльності та установок учителя-словесника в умовах сучасної школи. З урахуванням викликів суспільства й освіти системно проаналізовано шляхи формування та удосконалення професійної компетентності педагога, змодельовано алгоритм підвищення рівня професійної компетентності через створення позитивно-гармонійної «Я-концепції», відпрацювання технологій впровадження інноваційних компонентів у професійну діяльність словесника. Запропоновано проблемні питання, завдання і комунікативно-ситуативні вправи, що сприятимуть організації перманентної освіти, діяльності педагога в міжатестаційний період; уміщено словник базових теоретичних понять до кожної теми.

  Для викладачів системи післядипломної педагогічної освіти, учителів-словесників, слухачів курсової підготовки за кредитно-модульною системою, керівників шкіл, методистів рай(міськ)МК, керівників МО, а також усіх освітян, хто дбає про неперервне професійне самовдосконалення, підвищення кваліфікації протягом життя; для творчих педагогів нової формації, інноваторів, експериментаторів.

  Історія України: Збірка тестів і завдань для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти з історії. - Донецьк: Витоки, 2010. - 365 с.

  Збірка тестів і завдань для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти з історії представляє собою досить ретельно підібрані питання, які відповідають матеріалу всього курсу історії України.

  Книга буде корисна учням для контролю, самоконтролю та систематизації знань з історії України щодо підготовки до ЗНО та вчителям для внутрішнього контролю щодо здійснення тематичного і підсумкового оцінювання й моніторингу якості освіти з історії України, а також тим, хто зацікавлений в тому, щоб виявити і ліквідувати прогалини в знаннях, добросовісно підготуватися до складних іспитів.

  Педагогічна скарбниця освіти Донеччини. ‑ 2009. ‑ № 1-2.

  У даному випуску піднімаються питання організації допрофільного навчання, практики дистанційної освіти, компетентнісно орієнтованої системи виховної роботи.

  На допомогу освітянам у проведенні Перш уроку, присвяченого 65-річчю визволення України і 66-річчю визволення Донбасу від німець фашистських загарбників, у розділі «Сценарій Пери уроку» надаються методичні наробки.

  В «Інформаційному віснику» ви зможете отримати інформацію про графік проведення дистанційних Інтернет-змагань (конкурсів, турнірів, олімпіад новому навчальному році.

  «Прес-вісник» ознайомить вас з книжні новинками. Нагадуємо про вимоги до авторських рукописів.

  Особистість виховує особистість: від компетентного вчителя до компетентного учня. Випуск № 2 / Укл. Ольхіна Н.І., Моргун І.М. - Донецьк: Витоки, 2009. - 118 с.

  Книга є продовженням серії започаткованої відділом суспільних дисциплін обласного ІППО, щодо узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду вчителів області з освітньої галузі «Суспільнознавство».

  Збірка містить творчий досвід з роботи учителя-методиста школи № 2 м.Донецька Моргун Ірини Миколаївни щодо здійснення педагогічного супроводу формування соціальної компетентності учня через вивчення історії. Видання розраховане на вчителів історії, методистів, керівників шкіл. Матеріали допоможуть учителю при плануванні та проведені сучасного уроку історії, створенні системи історичної освіти в навчально-виховному закладі, а також при узагальненні, систематизації власного досвіду під час проведення педагогічної атестації, підготовки до відкритих уроків та фахових творчих конкурсів.